Wychodząc naprzeciw artystom, którzy pasjonują się wykończeniem w stylu tzw. starego świata malatur, chcieliby odtwarzać stare techniki malarskie, które stosowane były przed wiekami, przygotowaliśmy farby, które w 100 % spełnią te oczekiwania.Farby po wymieszaniu z wodą są gotowe do użycia i nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów. Historia malowania i mieszania farb jest odległa i wymagająca a także czasochłonna.Mistrz malarski, żyjący przed wiekami, nie tylko musiał pięknie oddawać rzeczywistość na płótnie lub drewnie lecz również mieć wiedzę z pogranicza niemal alchemii.Malarz musiał zdawać sobie sprawę z tego, że nie należy niektórych farb ze sobą mieszać ponieważ pomiędzy ich składnikami może zajść reakcja chemiczna.Malarz musiał także dokładnie, niemal z aptekarską dokładnością, odmierzać ilości barwników do stworzenia farby.Wiedział też, które barwniki z jego pracowni były trucizną.

Musiał również wiedzieć, jakich odczynników użyć, aby oddać całe piękno koloru.W sztuce malarskiej można odnaleźć historię i rozwój nauk chemicznych.

Milk Paint to starożytna farba zawierająca tylko pięć prostych składników - białko mleka (kazeinę), wapień, glinę, kredę oraz naturalne i nietoksyczne suche pigmenty. Nadaje się zarówno do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych i jest naturalnie odporna na pleśń.  Farba mleczna zapewnia całkowicie oddychającą powłokę i jest idealna do malowania drewna, tynku, płyt kartonowo-gipsowych i wielu innych powierzchni. Jest przyjazna dla środowiska i nietoksyczna.Farba Joly Thomas Milk Paint pozwala nam osiągnąć efekty malarskie i nawiązuje do tradycji, która jest zgodna  z antycznym wykończeniem mebli .Przygotowujemy taką ilość ,jaka nam potrzebna .Farba na śliskich ,niechłonnych podłożach wymaga gruntu.

FARBA PO WYMIESZANIU Z WODĄ W STOSUNKU 1:1 PODWAJA SWOJĄ OBJĘTOŚĆ. 

Pistache

28 lutego 2020

WROĆ DO SKLEPU

100ml

230ml

1000ml

Lorem ipsum

  1. pl
  2. en

Zdjęcia oraz teksy zawarte na stronie są autorstwem Joly Thomas Home by Jolanta Tomaszewska i strzeżone są prawem autorskim. Materiały można kopiować, pod warunkiem podania źródła. Aby wykorzystać materiały w celach komercyjnych, proszę o kontakt.

 Copyright by Joly Thomas Home All rights reserved ©